System Services sp. z o.o.
 
Partnerzy

Press Release
 

13.11.2003

System Services Sp. z o.o., S-Link AB i TELESTE Video Networks poprzez połączenie swoich sił rozszerzają zakres oferowanych produktów oraz rozwiązań.

Zgodnie z umową podpisaną dnia 13.11.2003 firma Teleste zakupiła wszystkie udziały firmy S-Link AB, natomiast nowo założona przez Teleste firma S-Link Sp. z o.o. przejęła dotychczasową działalność System Services sp. z o.o. Fuzja ta ma na celu umożliwienie oferowania kompletnych, zintegrowanych rozwiązań transmisji danych wideo obejmujących nagrywanie, przełączanie strumieni oraz scentralizowane zarządzanie systemem. Teleste Video Networks i S-Link AB mają możliwości i kompetencje, aby oferować i dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania dokładnie dopasowane do konkretnych zastosowań lub życzeń większych grup klientów. Połączenie obu firm wzmocni ich pozycję rynkową, wniesie nowe wartości do branży CCTV oraz zwiększy możliwości współpracy z klientami.

"Z firmą S-Link, jako pełnoprawnym członkiem grupy Teleste, możemy projektować, wytwarzać, dostarczać i serwisować w pełni zintegrowane rozwiązania transmisji wideo, nie ograniczając się wyłącznie do oferowania urządzeń i interfejsów do sieci transmisyjnych. Wspólnie posiadamy unikalny zestaw rozwiązań sprzętowych i programowych, kompetencji oraz możliwości rozwiązywania każdego zadania związanego z transmisją, nagrywaniem, integracją i zarządzaniem sieciami przesyłu wideo pomiędzy kamerami a centrami monitoringu. Jak w żadnej innej firmie w branży, wszystkie wymogi związane z przesyłem wideo przez sieci mogą być spełnione przez jednego, solidnego, odpowiedzialnego i elastycznego partnera" - powiedział Johan Slotte , Dyrektor Generalny Teleste Video Networks.

"Od 1996 roku, cyfrowe rozwiązania wideo oparte na technologii TCP /IP są z powodzeniem wprowadzane przez firmę S-Link. System monitorowania ruchu w Sztokholmie, w eksploatacji od 2001, wyposażony w zintegrowane rozwiązanie nagrywania i przesyłania wideo, dźwięku i innych danych, jest dziś jednym z najciekawszych rozwiązań tego rodzaju na świecie. Trwająca od dwóch lat bliska współpraca pomiędzy Teleste i S-Link pozwoliła na osiągnięcie wielu sukcesów obu firmom. Uzupełniające się umiejętności oraz podobieństwo kulturowe obu przedsiębiorstw daje bardzo silną podstawę dla przyszłych sukcesów" - powiedział Bolek Sieka , Dyrektor Generalny S-Link.

Cyfrowa transmisja pojedynczych obrazów oraz strumieni wideo w czasie rzeczywistym poprzez sieci informatyczne coraz bardziej dominuje nad dotychczas stosowanymi rozwiązaniami analogowymi. Szczególne znaczenie dla tego typu rozwiązań mają sieci oparte na protokole TCP /IP. Rozwiązania transmisji oparte o standardowe sieci komputerowe TCP /IP umożliwiają jednoczesny dostęp do strumienia wideo praktycznie nieograniczonej ilości użytkowników w dowolnej liczbie lokalizacji, zarówno lokalnych jak i odległych. Teleste oferuje także rozwiązania oparte o sieci ATM.

Teleste Video Networks (www.teleste.com), z główną siedzibą w Finlandii, jako światowy lider w swojej branży, od dawna znany jest jako dostawca najnowocześniejszych, opartych na powszechnie uznanych standardach, sprzętowych rozwiązań z wbudowanym oprogramowaniem dla rozwiązań monitoringu wideo.

S-Link (www.s-link.se) działający od 1988 roku w Szwecji i w Polsce, rozwija zintegrowane rozwiązania dla zastosowań opartych o cyfrowe wideo i jako jeden z pierwszych na rynku dostarczył zintegrowany system wideo oparty o technologie IP dla Szwedzkiej Dyrekcji Dróg Krajowych.

Więcej informacji można uzyskać u:
Johan Slotte, Dyrektor Główny, Teleste Video Networks +358-(0)40-55 46 211
Bolek Sieka, Dyrektor Główny, S-Link + 46-(0)70-521 1377

 

 
©2003 System Services sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.